Με την ευκαιρία της ολοκλήρωσης των εξετάσεων Γλωσσομάθειας και Πληροφορικής για την θερινή περίοδο, θέλουμε να σας ενημερώσουμε πως το Κέντρο Ξένων Γλωσσών και Πληροφορικής θα παραμείνει κλειστό μέχρι το τέλος Αυγούστου.

Οι εγγραφές για τη νέα σχολική χρονιά θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα 31 Αυγούστου, αλλά προκειμένου να αποφευχθεί ο συνωστισμός, το πρόγραμμα θα σας σταλεί και με email, ώστε να δείτε ποιο τμήμα σας εξυπηρετεί και να μπορέσουμε να κάνουμε τη διαδικασία και μέσω τηλεφώνου και email.

Επίσης, θέλουμε να σας παρακαλέσουμε να κρατήσετε τα βιβλία των παιδιών, ώστε να μπορέσουμε να τα χρησιμοποιήσουμε και αυτά, πέρα από το υπόλοιπο υλικό που διαθέτουμε, για την επανάληψη που θα γίνει στην αρχή της χρονιάς.

Οι μαθητές που συμμετείχαν σε εξετάσεις επιπέδου Α2- Key for Schools μέχρι και C2 – Proficiency θα ενημερωθούν τηλεφωνικά – αλλά και μέσω ανάρτησης στη σελίδα αποτελεσμάτων στο website μας για τα αποτελέσματά τους, μόλις αυτά είναι διαθέσιμα. Οι μικρότεροι μαθητές που έδωσαν εξετάσεις Young Learners (Starters – Movers – Flyers) θα αναμένουν τα αποτελέσματα προς το τέλος Αυγούστου, οπότε και θα αναρτηθούν στο site.

Σε περίπτωση που υπάρχει κάποια εκκρεμότητα (οικονομική, επιστροφή βιβλίων και υλικού, έλεγχοι κ.λπ.), παρακαλούμε επικοινωνήστε στο 210 49.03.662 και 210 49.77.050, προκειμένου να κλείσουμε κάποιο συγκεκριμένο ραντεβού.

Ευχαριστούμε και πάλι για την εμπιστοσύνη και τη συνεργασία σας σε μια ιδιαίτερα δύσκολή χρονιά και ευχόμαστε σε όλους καλό καλοκαίρι και καλή ξεκούραση!

The Scholars group – Αντωνιάδου