Την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου κάναμε την Απονομή Πιστοποιητικών στους επιτυχόντες των εξετάσεων της περσινής σχολικής χρονιάς. Εκπροσωπώντας τους συμμαθητές τους, οι μαθήτριες Βασιλοπούλου Καλλιρρόη για το επίπεδο C2 – Proficiency και η Βράκα Κέλλυ για το επίπεδο Β2 – Lower, απήγγειλαν στα Αγγλικά τα ποιήματα Ιθάκη, του Κ. Καβάφη και If του Rudyard Kipling, συνοδευόμενες από τα ξεχωριστά video που ετοίμασε η καθηγήτριά τους κα Ελίζα Κόντη. Έγινε απονομή στους επιτυχόντες σε όλες τις εξετάσεις, για τα επίπεδα C2 – C1 – B2 – B1 – A2 και Young Learners: Starters, Movers, Flyers για τους μικρότερους μαθητές, αλλά και για τα Γαλλικά και την Πληροφορική!  Επίσης, μαθητές μικρότερων τάξεων παρουσίασαν εργασίες, που είχαν ετοιμάσει σε ομάδες, με τη βοήθεια και την ενθάρρυνση των καθηγητριών τους, αλλά και την πολύτιμη τεχνική υποστήριξη της κας Μαρίας Μπούζα! Οι μικροί μαθητές της F’ Preparatoire τραγούδησαν στα Γαλλικά το “Vive le Vent!” , ενώ τα μεγαλύτερα παιδιά, μετά την κλήρωση δύο Υποτροφιών πλήρους φοίτησης για την επόμενη χρονιά, έκλεισαν τη γιορτή μας με το τραγούδι “All I want for Christmas is you!”

Συγχαρητήρια και πάλι σε όλα τα παιδιά και τους καθηγητές τους!

Σας ευχαριστούμε πολύ για την παρουσία σας και ευχόμαστε σε όλους Καλή Χρονιά,  με υγείας και πρόοδο!

Τα μαθήματα ξαναρχίζουν την Τρίτη 8 Ιανουαρίου!